Kötet idézi fel az egykori konzervgyár történetét
A Jámbor Pál Társaság és a paksi önkormányzat támogatása jóvoltából könyv jelent meg a valamikori konzervgyár történetéről. A Volt egyszer egy konzervgyár című kötet bemutatóját komoly érdeklődés mellett a városházán tartották Az 1932-ben alapított, a város történelméből kitörölhetetlen, mára semmivé lett üzem krónikáját Kródi József vetette papírra. A szerző huszonegy éven át vezette a konzervgyárat, amely fénykorában ezer embernek adott munkát.
A kötetet Hajdú János polgármester ajánlotta a népes közönség figyelmébe. Mint elmondta, Kródi József közel hozta a régmúltat, megmutatta a város történelmének egy szeletét. A könyv nem akar ipartörténeti dokumentum lenni, nem akar politizálni, nem ragaszkodik a kronológiához, nem akar mindent a legapróbb részletekig megmutatni. Ennek a könyvnek hangulata van, fogalmazott a polgármester, aki arra is kitért, hogy a könyv – ha nem is direkt módon – de bemutatja, hogy milyen óriási hatása volt a konzervgyárnak Paksra. A kötet írója – mint hozzáfűzte – nem „nyűglődik” azon, hogy milyen kínos felszámolási procedúra zárta a konzervgyár történetét.
Hajdú János kiemelte, hogy a városvezetés nem csak azt tartja fontosnak, hogy jók legyenek a járdák, folyjon víz a csapokból, hanem azt is, hogy támogassa a város kulturális életét, illetve azt, hogy a város idős lakóit arra ösztönözze, hogy emlékeiket, tapasztalataikat osszák meg a fiatalokkal.
Kródi József azt mondta, túl a nyolcvanon úgy érezte, nem halogathatja tovább a konzervgyár történetének megörökítését, hiszen a „méterből a centik fogynak”, s a régi gyárból sem marad lassan már hírmondó sem, hiszen sorra tűnnek el, változnak meg az épületek is. A szerző hozzátette, a könyvben nincsenek személyek, élmények, csak tények, tapasztalatok.