Három pedagógus vehetett át Gyermekeinkért Díjat
– Hiszem, hogy a szeretetteljes gyermeknevelés figyelmes, előrelátó, türelmes, és ha kell, bizony szigorú, megkövetelő – mondta Szabó Péter alpolgármester a városi pedagógusnapon tartott köszöntőbeszédében, amelyet követően elismeréseket adtak át. Ebben az esztendőben hárman vehettek át Gyermekeinkért Díjat: Őrsi Istvánné, a Munkácsy utcai tagóvoda óvodapedagógusa, Bacskó Gáborné, a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusa és Tumpek Györgyi, a Bezerédj Általános Iskola pedagógusa.
Ha az óvónéniből árad az őszinte gyermekszeretet, derűs, nyugodt és barátságos, stabil és biztos a dolgában, akkor igazi kincs. A Paksi Napsugár Óvoda Munkácsy utcai tagóvodája ilyen kincs birtokában van, hangzott el Őrsi Istvánné méltatásában. Rendkívül találékony, jó a helyzetfelismerő képessége és alkalmazkodóképessége. Csupa szív, minden gyermekkel megtalálja a hangot. Őrsi Istvánné eszköztárában jó adag humorérzék is van, nyugalmával pedig a gyerekek közötti pillanatnyi feszültségeket, az esetleges kudarc okozta elkeseredést is fel tudja oldani. Közel negyven éves pályafutása után is precízen végzi munkáját, megbízható, nyitott, innovatív óvodapedagógus.
Tumpek Györgyi 35 évvel ezelőtt tanítóként kezdte pályafutását a Paksi Bezerédj Általános Iskolában, ma már az alsó és felső tagozaton is tanít rajz és vizuális kultúra tantárgyat. A tanórák és nyári alkotótáborok mellett múzeumi órákon is szívesen közvetíti tanítványainak a művészeti ismereteket, a Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola tanáraként városi képzőművészeti szakkör keretében is foglalkozott a művészpalántákkal. Iskolájában 2014-től a vizuális munkaközösség vezetője, tagja a Magyar Rajztanárok Országos Egyesületének. Rengeteg rajzversenyen- és rajzpályázaton szerepeltek már tanítványai. Önálló művészeti tevékenysége is jelentős: fest, szobrászkodik.
1979-es megnyitása óta a Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusa Bacskó Gáborné. Különös gondot fordít a tehetséggondozásra, a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatására, a sajátos nevelési igényű tanulók integrált nevelésére. Bemutató órákat tartott, főiskolai hallgatókat mentorált. Rendszeresen részt vett szakmai továbbképzéseken – kooperatív technikák, matematikatanítás, minőségbiztosítás, tanulás tanítása, szorobán, erdei iskola, nyelvi irodalmi kommunikáció – ahol gyarapította tudását. Vezetői munkáját igazgató-helyettesként, munkaközösség-vezetőként kitűnő szervezőkészséggel, mély emberséggel végzi.
Az oktató-nevelő munkát végző pedagógusok és pedagógiai szakszolgálati tevékenységet ellátók elismerésére alapított Gyermekeinkért Díjat 1996 óta adják át. Az ünnepi esten tizenegy nyugállományba vonuló pedagógust, és öt arany- illetve gyémántdiplomást pedagógust is köszöntöttek.