Figyelmeztető sztrájkot tartottak a szakszervezetek a Paksi Atomerőműben (Frissítve)
Két órás figyelmeztető sztrájkot tartottak a fegyveres biztonsági őrség kiszervezésében érintett munkavállalók ma (03.02.) a Paksi Atomerőműben, miután nem született megoldás a kiszervezés miatt kialakult konfliktusban. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. szombati közleménye szerint a munkabeszüntetése idején is teljes egészében garantált volt az atomerőmű fizikai védettsége.
Teljes körűen megvalósult a figyelmeztető sztrájk, miután a munkára kész állomány mind a 35 tagja aláírta a sztrájkban való részvételről szóló nyilatkozatot, közülük a szombaton munkába lépők tartottak két órás munkabeszüntetést – tájékoztatta az MTI-t a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezetének elnöke.
Lőrincz László azt is elmondta, hogy a folytatásról – a jogszabályok betartása mellett- hétfőn délután egyeztetnek.
A munkabeszüntetés idején az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. gondoskodott a létesítmény védelméről.
A társaság a száz százalékos tulajdonában lévő Atomix Kft. keretében működtetné tovább a fegyveres őrséget a munkavállalók változatlan bérezésével. A felek a béren kívüli juttatásokat illetően nem jutottak egyezségre, ezért a szakszervezetek kedden az Innovációs és Technológiai Minisztérium elé tüntetést, majd szombatra munkabeszüntetést szerveztek. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. korábbi közleményében túlzónak és méltánytalannak nevezte a szakszervezetek követelését.
A társaság szombati közleménye szerint nem okozott fennakadást és a nukleáris biztonságot sem érintette a munkabeszüntetés, a sztrájk ideje alatt nem csökkent a létesítmény fizikai védettsége. Az atomerőmű fizikai védettségét a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a munkabeszüntetés ideje alatt végzett rendkívüli ellenőrzése során az előírásoknak megfelelőnek ítélte.
A közleményben megerősítették, hogy a védelmet a továbbiakban az Atomix Kft. a fegyveres őrzésre kiképzett biztonsági őrei látják el, a sztrájkban érintett őröket pedig a szolgálatellátáshoz kapcsolódó más feladattal bízzák meg.
A munkáltatói tájékoztatás alapján a kiszervezésben érintettek március 7-22-ig általános munkarend szerint 7.00-tól 15.20-ig teljesíthetik a munkaidejüket, leendő feladataikról azonban nem értesültek – derül ki a szakszervezetek szombat esti közleményéből. A munkavállalói érdekképviselet feltételezése szerint az intézkedés mögött a folyamatos tiltakozástól való félelem áll- olvasható az MTI-n.