Közel 30 tájfutó a Feldwar Trailen

A dunaföldvári dombok ismét futókkal voltak tele. Paksról majdnem 30 fővel rajtoltak a 2022-es Feldwar Trail terepfutó versenyen. A rendezők nem feledkeztek meg a kisebbekről sem, nekik ovis, alsó tagozatos és felső tagozatos kategóriákat szerveztek, mely során 1200 métert kellett teljesíteniük. Itt a lejobb eredményt Császár Luca az ovis kategóriában a 2. helyezettként és Nagy Nimród szintén 2.-ként a felső tagozatos fiúk kategóriában érte el. A nagyobb távokon Böröcz Ildikó aranyérmet szerzett a 17 kilométeres távon. Istlstekker Balázs személyében lett volna 10 kilométeren is első helyezettje a PSE-nek, ha Balázs az egyik kitérőt nem véti el, és hagy ki így sajnos egy ellenőrző pontot. Érdemes még megemlíteni: Kiss Gábor 4. helyét 17 kilométeren, Volf Barnabás 6. helyét 10 kilométeren, Kepics Gábor 5. helyét és Nagy Nimród 6. helyezését az 5 kilométeres távon. A befutó a dunaföldvári várudvarban volt, ahol minden versenyző befutó érmet vehetett át, majd forró teával és meleg ebéddel pótolhatta az elvesztett kalóriákat. Nagy Péter, a szakosztály tagja ismét egy emlékezetes versenyt szervezett. A következő terepfutó verseny a februárban esedékes a Bodri Trail futóverseny, tájékoztatott Kiss Gábor szakosztályvezető.

Fotó: magánarchívum

További hír, a paksi tájfutóktól, hogy az idei hosszútávú országos bajnokságot és a pontbegyűjtő országos csapatbajnokságot és az őszi Spartacus Kupát egy hétvégén rendezte meg a Spartacus SE Mór térségében a közelmúltban. A terep tipikus vértesi középhegységi terep, részletgazdag domborzattal, melyet meredek és sziklás völgyek szabdaltak. A növényzet általában jól futható szálerdő volt. Az első napon az egyéni futamok zajlottak. A legjobb eredményt Hahn Márton érte el, aki az Őszi Spartacus Kupa első napján első helyen zárt. Összetettben Hahn Bercel 3. helyezést gyűjtött be. A második napon egy csapatuk indult a Pontbegyűjtő OCSB felnőtt női mezőnyében, ahol adott volt egy pálya, és azon kívül több szabadon fogható ellenörző pont. A csapattagok a szabadon választható pontokat a rajtban felosztották egymás között. A Tinnyei Petra, Makovinyi Dorottya és Schwendtner Réka alkotta csapat a 13. helyen ért célba.