Tájfutók a Lussonium Trailen

Ha július, akkor kánikula és Lussonium Trail terepfutóverseny a csodás dunakömlődi lankákon. A megméretésen rajthoz álltak a PSE tájfutói is. Kiss Gábor, a szakosztály vezetője arról tájékoztatott, hogy Nagy Péter főszervező, aki egyben a Paksi Sportegyesület tájfutója előrébb hozta a verseny rajtját, hogy ne a rekkenő hőségben kelljen futniuk a versenyzőknek. A megméretés a gyerekfutamokkal indult (500 és 1000 méter), majd a három nagy táv is elrajtolt.

Forrás: TelePaks

A legtöbben az 5,3 kilométeres távnak vágtak neki, és népszerűek voltak a gyermektávok is. Utóbbiak esetében a lányoknál az egy kilométeres távon a Bezzeg ikrek lettek dobogósok, Nóri 2., Rita pedig 3. helyezett. A fiúknál Nagy Magor 3. lett Molnár Zétény előtt. Az 5,3 kilométeren a felső tagozatos fiúknál az első hét befutó tájfutó volt, Nagy Nimród 1., Hahn Márton 2., Hahn Zalán pedig 3. lett, a lányoknál Parkó Márta 2. helyen végzett. Ugyanezen a távon felnőtt kategóriában Hahn Mihály 3. lett. Jankovics Gábor 14,2 kilométeren elért 4., valamint Molnár Zsolt 24,6 kilométeren elért 10. helyezését emelte még ki Kiss Gábor. Ez volt egyébként a harmadik Lussonium Trail, amely egyben az Ötpróba program pontgyűjtő állomása volt. Aki a rendezvényen regisztrált ötpróbázóként vett részt, a teljesített távtól függően pontokkal gazdagodott, melyeket idővel garantált jutalmakra válthat be.