Bronzérem országos tájfutó versenyen

A közelmúltban rendezték meg a Rövidtávú Országos Bajnokságot és az Országos Rövidtávú Váltóbajnokságot. Az Európát feldúló Boris ciklon miatt hideg, esős időjárás fogadta a versenyzőket, és a megméretés ideje alatt a helyzet nem változott. Szentes városában délelőtt a selejtező, délután pedig a döntő futamok zajlottak. A csiki-csukival és az épületekben kialakított átfutókkal tűzdelt pályákon élvezet volt a versenyzés, számolt be róla Kiss Gábor. A PSE tájfutó szakosztályának sportolói közül a selejtező futamokból „A” döntőbe került az F20 kategóriából Hahn Máriusz, F40 kategóriában Kiss Gábor, valamint N50 kategóriában Kovács Vera. Kiss Gábor végül a dobogó harmadik helyét érő idővel ért célba, Hahn Máriusz a kilencedik, Kovács Vera pedig a tizennegyedik helyen zárt. Másnap korai ébredést követően versenyzőik Szarvasra utaztak, ahol a váltóversenyre négy csapatot sikerült nevezniük V14A, V21A, valamint V135A kategóriákban. Az esőzések nagyon csúszóssá tették az egyébként nagyon technikásra, ötletesre tervezett pályákat. Sajnos megbetegedés miatt a V14A kategória nem tudta teljes egészében teljesíteni a távot, míg a többi váltó hiba nélkül teljesített, ami az időjárást, valamint a nehézségét figyelembe vévr szép eredmény.

Fotó: magánarchívum