Átadták a Céggyűrű kitüntetéseket
Készülve az üzemidő-hosszabbításra, kiemelkedően fontossá válnak az olyan értékek, mint a csapatmunka, szakmai igényesség, az egymás és az atomerőmű biztonsága iránti elkötelezettség. Erről beszélt az idei céggyűrű-ünnepségen az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója. Horváth Péter János kiemelte, hogy az erőmű egyik legfontosabb értéke a csapat kötőereje.
– Ma húsz olyan ember tiszteletére gyűltünk össze, akik pályafutása és szakmai életműve példaértékű mindannyiunk számára – kezdte köszöntőjét Horváth Péter János vezérigazgató az atomerőmű céggyűrű-ünnepségén, amely – mint hangsúlyozta – három évtizede a vállalat egyik legfontosabb eseménye. Kitért arra, hogy a mai világban ritkaságnak számítanak a három évtizedig fennmaradó szokások, de számukra természetes az a rendíthetetlen kitartás, amellyel ragaszkodnak gyökereikhez. Ezek a gyökerek táplálják azt a képességüket, hogy szembenézhessenek az egyre gyorsabban változó világ kihívásaival.
– Nem csupán a kiemelkedő teljesítményt díjazzuk ma. Olyan kollégáink veszik át a céggyűrűt, akik az atomerőmű iránti elkötelezettségük mellett kiváló emberi és munkatársi kapcsolatokkal is rendelkeznek
– folytatta a vezérigazgató. A további üzemidő-hosszabbítás megvalósítására térve azt mondta, most kiemelkedően fontossá válnak az olyan értékek, mint a csapatmunka, a szakmai igényesség, az egymás és az atomerőmű biztonságos működése iránti elkötelezettség, mert hozzávetőlegesen harminc évre tudnak tervezni. Ez pedig azt is jelenti, hogy ilyen időtávra kell biztosítani a szakképzett munkaerőt, az összetartó atomerőműves csapatot, sőt az 5–6. blokkra is gondolva, egészen az évszázad végéig.
– Ezért is fontosak a céggyűrűseink. Ők az élő bizonyítékai, hogy újra és újra képesek vagyunk felülmúlni önmagunkat, és teremtőerővé tudjuk változtatni a nehézségeket is. Az egymás és munkánk iránti lojalitás, amely a magas minőség iránti kérlelhetetlenségünkkel párosulva segít átlendülni a legnehezebb helyzeteken
– emelte ki Horváth Péter János. Arról is szót ejtett, hogy ma divatos fogalom az innováció, de elődeik az atomerőműben már akkor is csinálták az innovációt, amikor mások még azt sem tudták, hogy mi az. – A nálunk felmerülő problémákra nincsenek tankönyvi, boltban megvásárolható konzervmegoldások. Nekünk magunknak kell kitalálni a megoldásokat, kifejleszteni, létrehozni az eszközöket, eljárásokat. Mi magunk vagyunk az innováció megtestesítői évtizedek óta – mondta.
A Paksi Atomerőmű vezetése 1992 óta adományoz céggyűrű-kitüntetést, amelyet az tesz becsesebbé, hogy a kollégák ajánlásai állnak mögötte. Ebben az évben nyolcvan személyre érkezett javaslat. A kuratórium döntése alapján az idei év díjazottjai: Bárdos Zoltán, Bencze János, Berkes Ferenc Gábor, ifj. Bernáth Lajos, Csanádi Gábor, Cserepes Róbert, Dr. Steinberg Tatjana, Fodor Zoltán, Hanti Zoltán, Heitzmann János, Kern Ferenc, Kertész László Attila, Kovács Pál, Krammer Ervin, Perger Gyula, Pesti Sándor, Puskás László, Rozmanitz Péter, Szakács Miklós és Takács Zoltán. A céggyűrűk átadását a Fonogram díjas Group’n’Swing Zenekar műsora követte.