Kitüntetéseket adtak át az október 23-i városi ünnepi esten

A Városháza előtti téren, az 1956-os emlékműnél megtartott megemlékezés után a Csengey Dénes Kulturális Központban folytatódott az október 23-i ünnepi program. Heringes Anita polgármester mondott beszédet. Az esten átadták a Pro Urbe kitüntetéseket, a Díszpolgári címet, és köszöntötték a Tehetséges Paksi Fiatalokért Alapítvány (TPFA) idei díjazottjait.

Fotó: Babai István

– 1956 őszén Magyarországot elöntötte a forradalmi változás szele, amely Paksot is elérte. A vidék népe, így a paksiak sem követeltek véres leszámolást. Az elnyomott nemzeti értékek, jelképek és a nemzeti büszkeség elvesztése miatt érzett harag, a diktatúra ellen ösztökélte az embereket. A lakosság, a parasztság, a munkások életét ellehetetlenítő intézkedések eltörlését követelve vonultak utcára a paksiak is. Október 26-án már néhány száz fő, október 27-én pedig 1500 gyűlt össze a Deák Ferenc utcai községháza előtt, ahol értelmiségiek egy csoportja röpiratot osztogatott. A rendőrség a tüntetést fegyverrel oszlatta szét. Másnap megalakult a Nemzeti Bizottság, amely gondoskodott a helyi nemzetőrség felszereléséről, ami mindvégig biztosította a forradalom vér nélküli lefolyását Pakson. Abban hogy, az 1956-os események Pakson nem jártak nagyobb véráldozattal, nem kevés szerepe volt egy paksi tanárembernek, Tuba Jánosnak, aki akkor a járási nemzetőrség parancsnoka volt – mondta beszédében Heringes Anita polgármester, majd így folytatta: Sajnos a Pesten dúló eseményeknek, megvoltak a paksi áldozatai, akik életükkel fizettek a nemes ügy melletti kiállásért. Kolonics János, aki Budapesten a Széna téri fegyveres ellenállásban vett részt, és 1959. május 6-án kivégezték. A húszas éveiben járó Czuczor Antal Budapesten, a Péterffy Sándor utcai kórházban halt bele 1956. október 31-én az utcai harcban szerzett sérüléseibe.

A mai napon rájuk és mindazokra emlékezünk, akik kiálltak Magyarország szabadságáért, a demokráciáért és egy igazságosabb, becsületesebb világért – hangsúlyozta.

– Az én korosztályomnak már a szabadság és a demokrácia természetes dolog, amit ajándékba kaptunk nagyszüleinktől és szüleinktől. A rendszerváltás után tudatára ébredt generációnak most abban van nagy felelőssége, hogy ezért a demokráciáért küzdjön, hogy megmaradhasson a következő generációk, gyermekeink számára, hogy a mindennapi életben továbbra is szabadnak érezhessék magukat, és ez természetes legyen. A demokráciával nem visszaélni, de élni kell. A szabadságot szeretni kell – húzta alá Heringes Anita, majd rátért a város jelenére.

– Az idei önkormányzati választás eredménye, az Önök bizalma és támogatása óriási felelősséget és lehetőséget rakott a vállunkra. Három hete vezethetjük Paks városát, és minden reggel egy újabb feladattal, kihívással és megoldandó problémával találjuk szembe magunkat. Azt gondolom, hogy az országban mi kaptuk a legnehezebb feladatot, hiszen a költségvetésünk 40 százalékát veszítettük el egy nap alatt. Mi – azt gondolom az egész képviselő-testület nevében mondhatom – vállvetve dolgozunk azon mindennap, hogy ezen adóforintjainkat minél hamarabb visszaszerezzük, visszakerüljön városunkba, abba a városba, ahol ennek a pénznek a megteremtéséért nap mint nap több műszakban dolgoznak meg emberek. Újbóli tárgyalási időpontra várunk a kormányzattól, ahova pontos javaslatokkal készülünk az egész képviselő-testülettel megtárgyalva. Tárgyalásokat kezdeményeztünk Orbán Attilával, a Tolna vármegyei Közgyűlés elnökével, hogy paksiként mihamarabb dönteni tudjon, hogy már idén több millió forint vissza tudjon kerülni Paks város költségvetésébe. Kérni fogjuk a strand felújításának költségeit, és az oktatási-nevelési intézményeink fűtéskorszerűsítését és kazáncseréjét, ezek nem tűrnek halasztást. Reméljük, hogy ezekre a kéréseinkre a következő hetekben pozitív választ kapunk – összegzett.

Fotó: Babai István

Mint mondta, sajnos minél több aktát, szerződést és szekrényt nyitnak ki, annál jobban látszik, hogy a város első számú hivatal- és városvezetője nem gondos gazdaként képviselte Paksot. – Paks város polgármestereként ígérem, mi tisztességgel, gondosan és nem saját érdekeinket szem előtt tartva fogjuk a döntéseinket meghozni. Csodát csinálni egy-két hónap alatt nem lehet, de higgyék el, mindennap azon fogunk dolgozni mindannyian, hogy talpra állítsuk városunkat, és stabil és fejlődést biztosító költségvetésünk lehessen, és hogy minden paksi polgár vallástól, politikai nézettől, nemzetiségtől függetlenül büszke lehessen városára és annak vezetőire. A tárgyalóasztalnál hiszünk a kompromisszumokban, de a törvények és szabályok betartatásában nem hiszünk a kompromisszumokba. Minden olyan forintot, ami feleslegesen lett elköltve, a jövőben a város fejlődésére fordítunk. Minden szerződést és kiadást felülvizsgálunk, ha szabálytalanságot találunk, vagy annál súlyosabbat, akkor nem riadunk meg attól, hogy megtegyük a megfelelő lépéseket – hangsúlyozta.

Végül türelmet és támogatást kért a paksi lakosságtól ehhez a nagy feladathoz, és ígéretet tett arra, hogy megszolgálják a bizalmat!

– Ígérjük, vigyázunk arra a demokráciára, amiért 1956-ban megküzdöttek elődeink – húzta alá.

Az esten átadták a Pro Urbe emlékérmet, amely kitüntetés azoknak a személyeknek, illetve szervezeteknek adományozható, akik, illetve amelyek tevékenysége a város gazdasági, kulturális és társadalmi fejlődésében kiemelkedő jelentőségűnek bizonyult. 2024-ben Balog Judit és Haraszti Zsolt a Paksi FC ügyvezetői, és Pupp Noémi az Atomerőmű SE kajakozója vehették át ezt az elismerést.

Pupp Noémit minden Pakshoz köti, a Virág utcában nőtt fel, általános és középiskolai tanulmányait a Bezerédj Általános Iskolában, középiskolai tanulmányait pedig a Paksi Vak Bottyán Gimnáziumban. És itt a Duna, ahol először vízre szállt. A nővéréhez, Rékához hasonlóan dzsúdózni szeretett volna, ám édesanyjuk azt mondta, hogy a lányai nem fogják egymást „verni”, és nem hagyta, hogy a fiatalabb Pupp lány is cselgáncsozó legyen – és milyen jó döntésnek bizonyult! Az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztályában, Gutai Dánielnél kezdte meg a kajak világának felfedezését, majd Meczker András irányításával haladt tovább az úton. Számos országos bajnoki érmet szerzett, ezek mellett pedig korosztályos Európa- és világbajnoki címeket is magáénak mondhat. Hét évvel ezelőtt felkerült Budapestre, ahol – immár a Magyar Honvédség Sportszázadának szakaszvezetőjeként – Csipes Ferenc irányítása alatt és Kiss István segítségével a Budapesti Honvéd csapatával készül a versenyekre. Felnőtt versenyzőként itt vált elérhető céllá az is, hogy egyszer majd ott legyen az olimpián. Az addig vezető út annak ellenére sem volt egyszerű, hogy a felnőttek között is szerzett Európa-bajnoki aranyat, és a világbajnokságon is állt a dobogó legfelső fokán. Párizsra megérett annyira, hogy a végsőkig küzdjön az álmáért – Noémi helye az olimpiai csapatban csak egy hónappal az indulás előtt vált biztossá. Két számban is indulási jogot szerzett: párosban Fojt Sárával és négyesben még Csipes Tamarával és Gazsó Alida Dorkával kiegészülve állhatott rajthoz. Noémi a női négyes első evezőseként bronzérmet nyert társaival, ami nagy lökést adott mind a négy lánynak, másnap mindkét magyar egység dobogós lett a párosok döntőjében is. Eredményét Magyar Arany Érdemkereszttel is elismerték. Noémi ebben a futamban talán a sport egyik legnagyobb szépségét is átélhette: azt, hogy egy másik, a német egységgel karöltve állhattak fel a dobogó harmadik fokára, mert a versenybírók holtversenyt hirdettek a két egység között. Így Noémi élete eddigi legnagyobb sikerét elérve, két bronzéremmel térhetett haza a párizsi olimpiáról. Bebizonyosodott a mondás, ami a Pupp családot mozgatja: „amit csinálunk, azt csináljuk rendesen, és az majd kifizetődik”.

Fotó: Babai István

Szintén Pro Urbe kitüntetéssel díjazta Paks Város Önkormányzata Balog Juditot és Haraszti Zsoltot, a Paksi Futball Club ügyvezetőit.

Balog Judit és Haraszti Zsolt, a Paksi FC ügyvezetői, már több mint két évtizede vezetik egyre nagyobb sikerekre a paksi labdarúgó klubot, mely több szempontból kiemelkedik a magyar futballközegből. A következetes építő munka eredményeként 2006-ban a klub feljutott a Nemzeti Bajnokság felső osztályába, ahol a közvélemény akkori várakozása ellenére azóta is helytáll, az egyik a leghosszabb ideje az NB I.-ben szereplő labdarúgócsapat. A kezdetekkor kényszerűségből választott, később következetesen ápolt klubfilozófia, miszerint csak magyar játékosokkal szerepel a csapat a bajnokságban, nagyon értékes lehetőséget biztosít a paksi és Pakson nevelkedő tehetséges fiataloknak, akiknek kisgyerekkori álma valósulhatott meg, ha szerepelhettek a „nagycsapatban” vagy más, a paksinál magasabban jegyzett klubcsapatban, akár korosztályos vagy felnőtt válogatottként világversenyeken. A jó érzékkel keresett és kiválasztott szakemberek, sportegyéniségek – pl.: Bognár György, Böde Dániel – tiszteletével és megbecsülésével elismerést vívott ki a klub, és ennek a következetes munkának, no meg a sportsikereknek köszönhetően már vonzóvá vált egy paksi futballkarrier lehetősége más csapatokban szereplők számára is. Az utóbbi évek fényes sikerei – gólkirályok sorozata, válogatottságok, bajnoki ezüstérmek, MK és Ligakupa győzelmek, nemzetközi kupaszereplés – nagy elismerést és szimpátiát váltottak ki a sport és futballkedvelők körében, így újabb értékek miatt emlegetik az országban, világban pozitív példaként városunkat.

Fotó: Babai István
Fotó: Babai István

Paks város Önkormányzata Képviselő-testülete a város érdekében nemzetközi vagy országos szinten is kimagasló érdemeket szerzett személyek elismerésére Paks Város Díszpolgára címet alapított. A 2024-es év kitüntetettje Hajdú János.

Hajdú János neve méltán összekapcsolódott a paksi rendszerváltozással és a város azt követő két és fél évtizedes fejlődésével és gyarapodásával. 1990-től az önállóságot visszaadó demokratikus önkormányzati rendszer kialakításában volt meghatározó szerepe, majd polgármestersége alatt olyan irányt szabott, ami hosszú távon alakította ki a város arculatát, és szinte nagyvárosi lehetőségekkel bíró, vonzó kisvárossá fejlesztette Paksot. Hajdú János diplomáját gépészmérnökként szerezte, majd szakmérnöki képesítést is szerzett. Évekig dolgozott a Gyapai Állami Gazdaságban. Nős, felesége ügyvéd, 40 éve Pakson élnek. Már a rendszerváltó 1990-es képviselő-testületnek is megválasztott tagja volt. 2002-ben – tizenkét év önkormányzati képviselőséggel, gazdasági bizottsági elnökséggel és rengeteg tapasztalattal a háta mögött – választották polgármesterré. Három cikluson keresztül vezette a várost. Polgármestersége alatt számos jelentős infrastrukturális projektet indított el és vitt sikerre, amelyek a biztonságos fejlődésnek adtak stabil alapot. Ehhez elengedhetetlen volt az a fegyelmezett munka és szigorú gazdálkodás, szabálykövetés, amit önmagától és munkatársaitól is megkövetelt. Olyan beruházások indultak amelyek Paks lakosain kívül a kistérség, később a járás településeinek is jelentős életszínvonal növekedését eredményeztek. Magas színvonalú és széles körű szolgáltatásokat alapozott, illetve teremtett meg a városban. Modern gyógyfürdő, egynapos sebészet, hulladékgazdálkodási központ és új szennyvíztisztító épült. Folyamatos volt a közúthálózat korszerűsítése, jelentős út- és járdajavítási programok valósultak meg. A helyi emberek foglalkoztatásában elkötelezett önkormányzati gazdasági társaságok eredményesen működtek, az ipari parkba egyre több cég érkezett, a városi vízműből egy 48 települést ellátó, regionális szolgáltató alakult. A város vagyona gyarapodott. A lakótelepi házak több mint 70 százaléka korszerűsödött, elindult a tömbbelső felújítás, egymás után szépültek a közterek, megkezdődött a főutca rekonstrukciója. A folyamatosan változó szabályozási környezetben is takarékos és előrelátó gazdálkodással, uniós pályázatok felhasználásával polgármestersége alatt a magyar átlag feletti minőségű egészségügyi, oktatási és kulturális ellátást élvezhettek a paksiak. Vezetése idején új gyermekkönyvtárrészleg létesült, európai színvonalú kortárs és klasszikus alkotókat bemutató képtár működött a városban, megújult a Deák-ház és a városi múzeum. A helyi oktatási intézmények fejlesztése is kiemelt figyelmet kapott, amivel biztosította a jövő generációinak a minőségi oktatást és a megfelelő tanulási környezetet. A Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola új épületet, a Paksi Vak Bottyán Gimnázium új épületszárnyat kapott. Az elesetteknek, időseknek biztonságot nyújtó szociális juttatási rendszert alakított ki, bővült aPaksi Életfa Idősek Otthona. A város életében kiemelkedő szerepet betöltő Paksi Atomerőmű mindenkori vezetésével kiegyensúlyozott kapcsolatot épített ki. Hajdú János nagy hangsúlyt fektetett a közösségi élet fejlesztésére is. Számos kulturális és sportesemény létrehozásával és támogatásával elősegítette, hogy Paks egy élhető és pezsgő közösségi életet biztosító város legyen.

Fotó: Babai István

A kitüntetetteknek Heringes Anita polgármester, Barnabás István alpolgármester és Nagy Balázs alpolgármester adták át.

Az ünnepi esten megtartották a Tehetséges Paksi Fiatalokért Alapítvány díjkiosztóját is. Az alapítvány célja, hogy díjazza azoknak a diákoknak a teljesítményét, akik az általános iskola 5. osztályától az első diploma megszerzésééig az anyanyelvi kultúra, a művészet, a tanulmányi munka és a sport területén kimagasló eredményt értek el, elismerje a velük foglalkozó felnőttek tehetséggondozó munkáját, a kiváló eredményt elért fiatalok részére felsőfokú tanulmányaik folytatásához ösztöndíjat biztosítson. A korábbi évekhez hasonlóan sok pályázat érkezett, így több kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákot is díjazhatott a kuratórium: Dávid József, a kuratórium elnöke, Szabó Béla kuratórium titkár, Bedecs Ferenc, Keresztes Éva, Péterné Lengyel Judit, Prosek Zoltán és Simon Péter. Az elismeréseket Heringes Anita polgármester, dr. Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója és Dávid József, az alapítvány kuratóriumának elnöke adták át.

A 2024-es esztendőben díjazottak:
Általános iskolai tanulmányok kategória

Schmidt Áron a Paksi Deák Ferenc Általános Iskola diákja. Számos területen, egyéni és csapatversenyben bizonyította nagyszerű tehetségét és szorgalmát. Matematikai, fizikai, csillagászati, magyar tudománytörténettel foglalkozó, mesemondó és sakkversenyeken szerepelt rendkívül sikeresen. Tudásvágya, kitartása, aktivitása példaértékű. Legjelesebb eredményei: a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen 2021-ben vármegyei 3., 2024-ben vármegyei 1. helyezést szerzett, a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Versenyen 2023-ban vármegyei 1. helyet ért el, Sakk Diákolimpián vármegyei 1. helyezést, valamint a Rozsnyai Mátyás Sakk Emlékversenyen regionális 1. helyezést szerzett. Felkészítő tanára Molnár Edit Zsuzsanna.

Tresznics Nikolett a Paksi Bezerédj Általános Iskola tanulójaként példaértékű magatartásával, kiváló tanulmányi eredményeivel, nyelvtanulási képességeivel vívott ki elismerést. Tagja a Paksi Ifjúsági Fúvószenekarnak és a Roger Schilling Zenekarnak. A 2023/2024 es tanévben a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny vármegyei fordulójában 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Ványiné Németh Ildikó

Borbás Emma Szonja a Paksi Vak Bottyán Gimnázium 8.H osztályos tanulója. Elismerésre méltó személyiség, tehetséges, rendkívül kreatív diák, aki igyekszik mindenben tudása legjavát nyújtani. Különösen az angol nyelv területén. A 2023/2024-es tanévben az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem által szervezett, Tell your story elnevezésű verseny országos fordulóján 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Bedecs-Kanczler Eszter. Valamint a Pécsi Művészeti Gimnázium országos modern tánc versenyén arany minősítésben részesült.

Irodalom kategória

Bedecs Tamás a Paksi Vak Bottyán Gimnázium 12.H osztályos tanulója, aki mind tehetségének sokirányú kibontakoztatásával, mind a közösségért végzett munkájával rászolgált az elismerésre. Elsősorban vers- és prózamondói talentuma, rendkívüli előadói képességei mutatkoztak meg gimnáziumi évei alatt. Közreműködésével emelte az alkalmak ünnepek színvonalát és méltóságát. Ugyanakkor a biológia területén, valamint a kenu sportágban is szép sikerekkel büszkélkedhet. A Pákolitz István vers- és prózamondó versenyen 2022-ben ezüst, 2023-ban és 2024-ben arany minősítést szerzett. A Magyar Versmondók Egyesülete által szervezett, Fedorka-SoseVolt Versnap versmondó versenyének országos fordulójában bronz minősítést érdemelt ki. Felkészítő tanára Rompf Gabriella.

Sport kategória

Rózsa Bence a Paksi Deák Ferenc Általános Iskola 8. osztályos tanulója, osztályfőnöke Molnár Edit Zsuzsanna. Az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztályának sportolója, edzője Kirschner Zoltán. Kitűnő tanulmányi eredménnyel rendelkezik az iskolában, rendkívül céltudatos és eredményorientált sportoló. Kimagasló eredményei: Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokág, Kolonics György Emlékverseny 2024. kétszeres magyar bajnok.

Czibula Bernát László a Paksi Vak Bottyán Gimnázium 12.H osztályos tanulója, osztályfőnöke Hosnyánszki Bence. Az Atomerőmű Sportegyesület Judo Szakosztályának sportolója, edzői Kanczler István és Bor Barna. A 2024. évi magyar bajnokságon korosztályában ezüstérmes, az országos diákolimpián szintén lehengerlően harcolt és újra ezüstérmet szerzett. Szép eredményeinek köszönhetően a magyar ifjúsági válogatott tagjaként részt vehetett a lengyelországi Bielsko Bialában megrendezett Európa Kupa viadalon. Mindez idáig nagyszerűen tudta összehangolni a tanulmányait az élsporttal.

Palencsár Péter a Paksi Vak Bottyán Gimnázium 9.N osztályos tanulója, osztályfőnöke Lizák-Pető Viktória. Az Atomerőmű Sportegyesület Judo Szakosztályának sportolója, edzői Kanczler István és Bor Barna. Alsó tagozatos kora óta aktív sportoló, a versenyeredményei évről évre folyamatosan egyre jobbak. Hazai és nemzetközi Magyar Kupákon, Országos Diákolimpiákon, Országos Bajnokságokon csillogtatta meg tudását, és rendre a dobogón végzett. A 2023 novemberében megtartott serdülő B országos bajnoki aranyérmére a korosztályos válogatott keretedző is felfigyelt, és meginvitálta Pétert a Serdülő Héraklész válogatottba, aki meghálálta a bizalmat, hiszen 2024 májusában a Rimaszombati Európa Kupán bronzérmet szerzett.

Zene kategória

Kolki Ákos a Pro Artis Művészeti Iskolában kezdte tanulmányait Szabados Lászlónál. Tehetsége hamar megmutatkozott, és szorgalmának köszönhetően több versenyen szerepelt kimagasló sikerrel. 2022 januárjában döntött a zenei pálya mellett és felvételt nyert a szegedi Vántus István Zeneművészeti Szakgimnáziumba, ahol dr. Bozóki Andrea irányításával folytatta tanulmányait. Az elmúlt évben két nemzetközi versenyen is első helyezést ért el, emellett pedig felvételt nyert a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti karára. Ákos igazi közösségi ember. Lelkes tagja a Paksi Református Gyülekezetnek, társaival ifjúsági alkalmakat szerveznek, melyek keretében lelkileg feltöltődhetnek.

Közép-és felsőfokú tanulmányok kategória

Tandi Klára a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium matematika – fizika – informatika szakos tanulójaként a 2023-2024-es tanévben a Tolna vármegyei matematikaversenyen 1. helyezést ért el, a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei 1. helyezettje lett tíz éve kitűnő tanuló, minden tanév végén nevelőtestületi dicséretben részesült. A középiskolában ismerkedett meg a sportlövészettel, számtalan versenyen ért el egyéniben és csapatban is szép eredményeket légpisztoly és légpuska sportágban. Felterjesztő, felkészítő tanárai Beke Zoltán, Dévai Lajos, Tőricht Pál.

Ivanics Mária a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium matematika – fizika szakos tanulójaként a 2022-2023-as tanévben a Tolna vármegyei matematikaversenyen 1. helyezést ért el, a négy megye Kis Fejér Lipót Matematikaverseny megyei 1. helyezettje lett. Sokoldalú diák, aki rendszeres résztvevője matematika, helyesírási/szövegértési, informatikai és fizika versenyeknek, fellép az iskola kórusával, zenekarával. Tanulmányi átlaga 4,95 feletti, számtalan dicsérettel büszkélkedhet. Felterjesztő, felkészítő tanárai Dévai Lajos és Tőricht Pál.

Körmöczi Zétény Zoltán a Paksi Vak Bottyán Gimnázium tanulója. Az anyanyelv és az általa tanult két idegen nyelv, az angol és latin közel áll hozzá, szép eredményeket ért el vármegyei, regionális és országos versenyeken. A 2023-2024-es tanévben az Oktatási Hivatal Kaposvári Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett Tolna-Somogy vármegyei angol műfordító verseny döntőjében 3. helyezést szerzett. Kilenc éven keresztül kitűnő tanuló volt. Művelt, széles körűen tájékozott diák, rendkívül racionális látásmóddal és kiterjedt olvasottsággal is rendelkezik. Felterjesztő, felkészítő tanára Bedecs-Kanczler Eszter.

Molnár Edit Zsuzsanna, a Paksi Deák Ferenc Általános Iskola könyvtáros tanára az eredményes tehetséggondozó munkájáért díjban részesült. Osztályfőnökként, munkaközösség-vezetőként, pályaválasztási felelősként az iskola tantestületének meghatározó tagja. Szakmai munkájára az igényesség, az alaposság, a felkészültség a jellemző. Számára ugyanolyan fontos a gyerekek nevelése, mint a tárgyi tudás. Nagy gondot fordít a tehetségek felkutatására. Számtalan versenyen indítja tanítványait, közülük kiemelkedő a Magyar Feltalálók, Tudósok és Felfedezők Csapatversenye. A verseny olyan tudásanyagot közvetít a tanulók számára, amivel a különböző tantárgyak tananyagának feldolgozása során csak kis mértékben találkoznak. Az országos verseny első három helyezettje jut tovább a Kárpát-medencei Magyar Feltalálók, Tudósok és Felfedezők Csapatversenyébe. Az iskola kiválóan felkészített csapatai az előző három évben bejutottak a Kárpát-medencei döntőbe, ahol 1–4. helyezést értek el. Molnár Edit Zsuzsanna nagy teherbírású, precíz, elkötelezett pedagógus. A pedagógus pályát hivatásnak tekinti.

Fotó: Babai István

A díjak átadása után ünnepi műsor következett az Energetikai Technikum és Kollégium tanulóinak előadásában „Szabadnak születtél!” címmel. Az előadást rendezte és a diákokat felkészítette Bese Dóra, a műsort összeállította Bordácsné Papp Mónika, közreműködött Führpaszné Fekete Gabriella, Laták István, Tarnai Anita és Vida Ibolya.