Pakson találtak otthonra
Mindketten nyughatatlanok, vállalkozó szelleműek, karakteres személyiségek kellő exhibicionizmussal fűszerezve. És mindkettőjük életében fontos szerepet játszott hosszú éveken át a Fortuna Rádió, de korábban még csak észre sem vették egymást. Négy éve viszont egy párt alkot Szirmai Móni és Zomborka Zoltán, akik sok egyéb mellett abban is egyetértenek, hogy Pakson élni jó.
![](https://www.telepaks.net/wp-content/uploads/2025/01/20250113_pakson_talaltak_otthonra_zomborka_zoltan-1000_mod-1024x683.jpg)
Aki az elmúlt harminc évben járt Pakson bulizni, megfordult városi ünnepségen, moziban, kosár- és futballmeccsen vagy hallgatott helyi rádiót, annak bizonyára nem kell bemutatni Zomborka Zoltánt. A jelen a Paksi Mozi és a CiCa (Cinema Café) büfé, a múlt pedig gazdag, s tagadhatatlanul tartalmaz sikereket és kudarcokat is. Az első a kultikussá vált klub, a Pink Paks volt, amit barátjával nyitottak, s üzemeltettek, amíg az épületnek új tulajdonosa lett, s kénytelenek voltak nemet mondani egy számukra elfogadhatatlan bérletiszerződés-ajánlatra.
Még mielőtt pályafutása további állomásaira térünk, tisztázzuk, hogyan került egy igazi fővárosi, eredetileg telefonműszerész Paksra, s hogy lett belőle szórakozóhely-üzemeltető, DJ és rádiós. A barátja megismert egy paksi lányt, ezért gyakran jártak ide szórakozni, megtetszett nekik a város és jó üzleti lehetőséget láttak itt. Zolinak esze ágában sem volt ide költözni, azt hitte ugyanis, hogy a Budapest táblán túl nincs élet. – Megváltozott a véleményem a vidéki életről. Nagyon szeretem a várost. Biztonságos, de nemcsak a közbiztonságra gondolok, hanem a létbiztonságra is.
Nem volt tudatos döntés, hogy itt fogok letelepedni, de áldom a jó sorsomat, hogy így történt – fogalmaz.
Eredeti szakmájának hamar búcsút intett, és a kiváló munkájáért kapott jutalmat megfialtatva videotékát, sörözőt üzemeltetett Budapesten, ahonnan nemcsak vállalkozószellemével érkezett, hanem azzal a gyerekkori álommal is, hogy híres műsorvezető lesz. Így nemcsak a DJ-pult mögött ragadott mikrofont, hanem először Szekszárdon, majd indulásakor a paksi Fortuna Rádióban. Utóbbi mellett majd’ harminc évig kitartott. S hogy igazolja, hogy a rádiózás iránti szerelme örök, tavaly szeptemberben – hacsak heti kétszer két órára is – csatlakozott a kalocsai KORONAfm100 csapatához.
Vendéglátói karrierje kissé rögösebben alakult: a Pink Paks sikersztorija után a Proton Club hozta el a hullámvölgyet, s vitte el egy pesti lakás árát. – Én fedeztem fel a helyet a városi strand alatt, de sajnos olyan zenei stílust akartam meghonosítani, amire nem volt kereslet – összegzi. Aztán – immár akkori párjával és annak családjával – egy újabb emblematikus helyet álmodott és valósított meg. A Café Bongó bő tíz éven át volt „második otthona”, majd újabb szakasz jött magánéletében és karrierjében is: előbb az ASE kosárcsapatának szpíkere lett, majd a PFC PR menedzsere. – Nagyon sokat köszönhetek a focinak és nagyon sokat köszönhetek Haraszti Zsoltnak – hangsúlyozza. Ez a munka azonban nem volt igazán családbarát, neki pedig abban az időben születtek a gyerekei – Luca 2011-ben, Zolika 2017-ben. Egy újabb mélypont és újabb felemelkedés eredményeként mozit, büfét üzemeltet, közreműködik városi rendezvényeken immár Szirmai Móni oldalán, akivel négy éve érett szerelemmé különös körülmények között született barátságuk.
Móni a kárpátaljai Beregszászon született, s apró gyerekkora óta énekesnek készült. Egyebek között egy 2006-ban született platinalemez igazolja, hogy véghez is viszi, amit elhatároz. A magyarországinál még hangosabb sikere volt Oroszországban, amiről – ha párja nem ragaszkodna az ellenkezőjéhez – nemes egyszerűséggel szót sem ejtene. Egy tehetségkutatón ismerte meg az orosz közönség, s zárta a szívébe. Tizenhatezres csarnokot töltött meg egyedül, ahol a közönség vele, sőt nélküle is énekelte közismert dalait. Móni ugyanis tökéletesen beszéli a magyar és ukrán mellett az oroszt is. És – ahogy Zoli a közös utazások során megtapasztalta már – néhány nap alatt bármelyik nyelvet legalább annyira, hogy elcsevegjen az ott élőkkel.
Móni volt az első kárpátaljai magyar diák, aki Magyarországon tanult. Azóta egy sor képzettséget szerzett, s dolgozott különféle szakterületeken: tervezett bútort, volt irodavezető, marketing és reklámmenedzser, mentőtiszt. – Anyukám egyedül nevelt, arra tanított, hogy a munka nagyon fontos, és nem szabad egy lapra feltenni mindent – reagál a kérdésre, hogy miért nem csak a popénekes pályára koncentrált. Magyarországi előadóművészi karrierje alakulásában fontos szerepet játszott az őt felkaroló paksi rádió, amelynek majd’ húsz évvel később egymásra találásukban is szerepe volt.
A Zoli által vele készített telefoninterjúból levelezés, abból barátság, majd szerelem lett,
s mivel Mónit egy állásajánlat is megtalálta, 2014-ben született kisfiával együtt Paksra költözött. 2024. március óta a Paksh Beton Kft. irodavezetőjeként dolgozik.
A városban pillanatok alatt megvetette a lábát. Zoli nevetve megjegyzi, hogy könnyebben intéz el bármit, mint ő, aki harminc éve itt él. Móni pedig azt is elárulja, hogy nem hiányzik neki a hangos siker, a nagyvárosi élet, imád Pakson élni, az ő otthonuk már itt van.