Jó napot, mi újság? – Torma Dóra
Töretlenül népszerű az olvasók körében az Atomerőmű újság, amelynek tíz éve főszerkesztője Torma Dóra, és amely időközben teljesen átalakult. Szakmai pályafutásának egyik fontos mérföldköve volt A Pónya – visszaemlékezések című könyv megalkotása.

Torma Dóra azt biztosan tudta, miután elvégezte a Bezerédj általános iskola után a kéttannyelvű gimnáziumot Gyönkön, hogy jogász nem lesz, mert abból már van elég a családban. Édesapja dr. Torma Sándor címzetes főügyészségi ügyész, paksi járási vezető ügyész, édesanyja dr. Tormáné dr. Riba Ibolya pedig közjegyző volt. Német-kommunikáció szakra jelentkezett a Szegedi Tudományegyetemre, ahol írott sajtó, PR irányba szakosodott.
– Az atomerőmű kommunikációjának egy szeletéből írtam a diplomamunkámat, majd a gyakorlatban először a 2003-as üzemzavar idején találkoztam a témával, amikor akkori munkahelyem, a Noguchi & Peters kommunikációs ügynökség leküldött néhány hónapra, hogy segítsek az itteni munkában – mondja Torma Dóra. Ekkor még nem maradt Pakson, azután érkezett vissza, hogy megismerkedett Budapesten a férjével, és a családalapításra ezt a kisvárost látták tökéletesnek. Már itt születtek meg gyermekeik: 2009-ben Marci, 2012-ben Sankó, 2013-ban pedig Peti. A legkisebb másfél éves volt, mikor Dórát megkereste dr. Kovács Antal kommunikációs igazgató azzal, hogy Lovászi Zoltánné, az Atomerőmű újság főszerkesztője nyugállományba vonul, és utódjaként rá gondoltak.
Dóra eleget tett a felkérésnek, és április 1-jén lesz 10 éve, hogy az Atomerőmű újság főszerkesztője.
Iványi Krisztina kommunikációs főszakértővel közös koncepcióalkotás alapján hónapról hónapra szabad kezet kap a dizájn, a tartalom kialakításában. – Nagyon erőteljes „zöld”, a környezetvédelmet, fenntartható fejlődést támogató vonalat képviselünk, ami az atomerőmű kommunikációjába is illeszkedik, egyébként számomra, és a szerzők számára is rendkívül fontos ez a szemléletmód. Az újság egy évben 11 alkalommal jelenik meg, 34 ezer példányban nyomtatjuk, és az atomerőmű 12 kilométeres körzetében juttatjuk el minden háztartásba, illetve a 20 kilométeren belüli településeken is elérhető a polgármesteri hivatalokban, valamint online olvasható az erőmű honlapján.
Külsőleg és tartalmában 2016-ban változott óriásit az újság:
a korábbi „üzemi lap, amit a vállalaton kívül is terjesztenek” koncepció helyébe „a környék magazinja, amelyet a munkavállalók is megkapnak” lépett. Magazinos méretezést és tördelést kapott, és tematikájában is változott: a korábbi híreket felváltották a történetek – riportok, interjúk az erőmű életéből, az itt dolgozókról, a környékbeli értékekről, mindannyiunk életét befolyásoló gazdasági, környezeti, kulturális és tudományos trendekről. Arra törekszünk, hogy mindenki találjon magának érdekességet, elolvasandó cikket a lapban – összegzett Dóra. Kiemelte, hogy a szerkesztőséget tekintve van egy „kemény mag”, akik közül sokan több évtizede részt vesznek ebben a munkában. – Mindannyiukra számíthatok mindenben, elképesztő csapatot alkotnak, és bár mindig morgok rájuk, ha valaki újságcikken keresztül köszön meg valamit, most mégis szeretném mindannyiuknak a hálámat kifejezni a töretlen lelkesedésükért – hangsúlyozta.
Életre szóló élményként tekint vissza az atomerőmű egykori vezérigazgatója, Pónya József életéről szóló könyvre, amelyet ő jegyzett le és szerkesztett.
Kováts Balázs kérte fel a kötet megírására. A korábbi vezérigazgatóról sokat nem tudott előtte, úgy véli, ezért is volt rá nagy hatással a szemléletmódja, az élettörténete.
Dóra úgy érzi, hogy teljes az élete. Főszerkesztői munkája és családja között harmóniát tud teremteni. Mint felidézte, nagy, összetartó családban nőtt fel, két fiútestvére mellett ünnepekkor az unokatestvérek is körbeülték az asztalt, voltak vagy tizenöten. – A család az olyan, mintha puha felhő venne körbe, ha elesel, akkor is megtart, és nem zuhansz akkorát. Közöttük mindig önmagam lehetek: ismerik a bolondságaimat, de rám is szólnak, ha kell. Ezt a családcentrikus szemléletmódot viszem tovább, szerencsére a férjem is, aki erdélyi, ugyanilyen családból származik, és mindenben számíthatok rá.
Torma Dóra elmondta azt is, hogy Marci fiuk extra energiát igényel: ritka genetikai szindrómával született és agyvérzést kapott. Nem beszél, de mindent megért, kiegyensúlyozott nagyfiú, akinek erős a kötődése Dóra édesanyjához is, aki sokat segít az ellátásában. Marci a Gazdag Erzsi Általános Iskola és Kollégiumban tanul. Öccsei Szekszárdon, a Waldorf iskolában, és mindketten kenuznak az ASE-ban. Dóra kikapcsolódásként olvas, most angolul, sci-fit, fantasyt, németül képregényeket.